16. 12. 2018

Historie našeho oddílu

Historie 3. oddílu skautek se začala psát již v roce 1992, kdy došlo k rozdělení koedukovaného 1. oddílu vodních skautů a skautek. První vůdkyní se stala A. Nováková a družiny v nově vzniklém oddíle se jmenovaly Alky, Poseidonky a Fregatky. Táboří se společně s 5. oddílem vodních skautů v Jamolicích.

Po krátké době přebírá vedení Jarmila Wolfová – Viki. V roce 1993 se dostává do čela oddílu Barbora Matoušková – Bibi, která oddíl vede do roku 1995. V té době se také družina Fregatek mění na Želvičky. Letní tábor je společný putovní – Otava 93, dalších několik let se tábor koná v Domamilu.

V roce 1996 přebírá na rok vedení oddílu Bohumír Zedník – Hanibal s družinami Rosničky a Chobotničky a po něm stejně tak i Marcela Trávníčková – Fogi. V roce 1997 se táboří v Podivicích s 2. oddílem a 4. smečkou.

Do 3. oddílu vodních skautek přechází v roce 1998 2. oddíl skautek, ze kterého následně vzniká 2. roj světlušek, vůdkyní skautek se stává Zdeňka Vlachová.  Založeny družiny Medúzky a Kosatky (ty fungují dodnes). Družina Rosniček přechází k 2.roji světlušek. Tábor se koná opět v Domamilu.

V září roku 2000 dochází k založení družiny předrangers – Venuše. Ve stejné době dochází ke sloučení 3. oddílu vodních skautek a 2. roje světlušek, vzniká tak 3. oddíl skautek. Začíná se také používat aktuální pokřik. O rok později jsou světlušky převedeny pod 4. smečku vlčat. V letech 1999 – 2007 se táboří v Podivicích.

Píše se rok 2005 a po 7 letech pozici Zdeňky střídá Jiří Poledník. Vzniká koedukovaný 1. oddíl skautů a skautek Vyškov.

Po 2 letech se k vedení oddílu dostává Eva Čtvrtníčková, 3. oddíl skautek je znovu samostatný. V roce 2008 se táboří v Otaslavicích, kde máme tábor dodnes.

V roce 2010 přebírá vedení oddílu Jana Vlachová – Jája. Na rok také vzniká družina Karetek.

Kateřina Vrbacká se stává vůdkyní v roce 2011 a v roce 2015 ji střídá Helena Dvořáková. O rok později také dochází ke změně názvu oddílu na 3. oddíl skautek Kassiopeia.

Letos, v  červenci roku 2018 přebírá vedení Hana Trávníčková a skautky mají novou klubovnu, která původně patřila 4. smečce vlčat.